Back To Top

s

Najteplejšia vodná nádrž

Vitajte v Ormete

Najteplejšie jazero na Slovensku, v ktorom voda v lete láme rekordy ( 27- 30 °C ), patrí dlhodobo medzi vyhľadávané turistické centrum. Areál Ormet spustil svoju prevádzku v roku 1987. Nájdete ho v Rimavskej kotline, obklopený malebnou prírodou, lúkami, lesmi, pasúcimi sa srnkami. Stredisko je vhodné pre rodiny s deťmi ale aj ako miesto konania školských výletov či detských táborov. Ponúka možnosť rybolovu, windsurfingu, požičovňu vodných bicyklov, paddleboardov. Zažite tie najkrajšie západy slnka vo farbách od výmyslu prírody. Doprajte si oddych na pláži, či spoznávanie okolia v turistických topánkach. V noci sa ponoríte do ticha, keď vám k romantickému praskaniu ohňa iba žaby kŕkajú a voda žblnkoce. Stačí si vybrať z ponuky ubytovacích zariadení v areáli a môžete zažiť aktívnu dovolenku spojenú s relaxom a oddychom. Rekreačné stredisko Ormet leží na slnečnej strane vodnej nádrže, čo vám zaručuje slnenie sa do večerných hodín. V tomto roku máme za sebou obnovu pláže - vysypali sme 175 ton okruhliakov - pre váš väčší komfort 🙂 . Rekonštruujú sa bufety, reštaurácia a takto pomalými krokmi oblečieme Ormet do nového šatu...

UBYTOVANIE

Areál s celkovou kapacitou 88 lôžok pozostáva z Ubytovne Oliver a samostatných chatiek. Preferujeme ubytovanie na minimálne 6 nocí, so zálohou.

Izby aj chatky sú zariadené lôžkami v príslušnom počte, nočnými stolíkmi s lampičkami, úložným priestorom a chladničkou. Hostia ubytovaní v izbách majú spoločné sociálne zariadenia v budove turistickej Ubytovne Oliver, pre hostí ubytovaných v chatkách sú k dispozícii novovybudované spoločné sociálne zariadenia vo vzdialenosti 10 m od chatiek. V izbách i chatkách je dostupné bezplatné WiFi pripojenie na internet. Okrem ubytovacích služieb Vám ponúkame aj možnosť celodenného stravovania v našej jedálni. Plná penzia zahŕňa kontinentálne raňajky, obed (polievka a výber z dvoch hlavných jedál) a večeru (výber z dvoch hlavných jedál). V jedálni si môžete objednať taktiež alko a nealko nápoje a iné občerstvenie. K dispozícii sú nasledovné ubytovacie jednotky:

UBYTOVŇA OLIVER

 

 

 

päť 2-lôžkových izieb / 30 € / noc

 

štyri 4 – lôžkové izby / 60 € / noc

 

jedna 6 – lôžková izba / 70 € / noc

AKTIVITY V OKOLÍ

Ak sa vám po pár dňoch relaxu bude žiadať trochu viac aktivity, vymeňte žabky za tenisky a nechajte sa viesť napríklad turistickým chodníkom Drienčanský kras.
Je to nenáročný náučný chodník, ktorý vychádza z obce Drienčany a jeho prechod trvá zhruba dve hodiny. Čaká na vás Malá drienčanská jaskyňa, ktorá je zaujímavá najmä oblúkovitými vstupmi, no natrafíte i na slnečné hodiny s priemerom 7 m. Ich súčasťou sú postavičky z obľúbených ľudových rozprávok. Drienčany sú obec s bohatou históriou. Svoje najkrajšie rozprávky tu napísal Pavol Dobšinský, ktorý tu pôsobil ako farár a je tu aj pochovaný. Na okraji obce Drienčan, na vyvýšenom hradnom vrchu sa nachádza zrúcanina hradu vybudovaného v 13. storočí. Zachovali sa z neho len minimálne pozostatky. Ak vás láka história, od vodnej nádrže Teplý Vrch sa dostanete aj k ruinám iného hradu - Veľký Blh.
Čakajú na vás prekrásne výhľady na okolie, výstup k nemu je ľahko zvládnuteľný.
Sieť cyklotrás ponúka výlety tak v rovinatom teréne ako aj trasy pre náročnejších.

TELL ME MORE

Make a splash with WaveRide, designed for everyone passionate about all things surfing.

156-677-124-442-2887
info@wordpress.com
184 Main Collins Street Victoria 8007
Follow Us: