Back To Top

stránka aktualizovaná 14.1.2024

Najteplejšia vodná nádrž

Rezervácie prijímame na emailovej adrese ormet@ormet.sk. V prípade otázok nás kontaktujte od 9:00 do 17:00 hod.,  na tel. čísle +421 905 444 441 .                                                                

 

Najteplejšie jazero na Slovensku, v ktorom voda v lete láme rekordy ( 27- 30 °C ), patrí dlhodobo medzi vyhľadávané turistické centrum. Areál Ormet spustil svoju prevádzku v roku 1987. Nájdete ho v Rimavskej kotline, obklopený malebnou prírodou, lúkami, lesmi, pasúcimi sa srnkami. Stredisko je vhodné pre rodiny s deťmi ale je obľúbené aj ako miesto konania školských výletov či detských táborov. Ponúka možnosť rybolovu, windsurfingu, požičovňu vodných bicyklov, paddleboardov. Rekreačné stredisko Ormet leží na slnečnej strane vodnej nádrže, čo vám zaručuje slnenie sa do večerných hodín.  V horúcich dňoch sa ochladíte nanukmi, či zmrzlinou a v zrekonštruovanom bare sa osviežite napríklad obľúbenou kofolou.

UBYTOVANIE

Areál s celkovou kapacitou 88 lôžok pozostáva z Ubytovne Oliver a samostatných chatiek.

Izby aj chatky sú zariadené lôžkami v príslušnom počte, nočnými stolíkmi s lampičkami, úložným priestorom a chladničkou. Hostia ubytovaní v izbách majú spoločné sociálne zariadenia v budove turistickej Ubytovne Oliver, pre hostí ubytovaných v chatkách sú k dispozícii novovybudované spoločné sociálne zariadenia vo vzdialenosti 10 m od chatiek. Okrem ubytovacích služieb Vám ponúkame aj možnosť celodenného stravovania v našej jedálni. Plná penzia zahŕňa kontinentálne raňajky, obed (polievka a výber z dvoch hlavných jedál) a večeru (výber z dvoch hlavných jedál). V jedálni si môžete objednať taktiež alko a nealko nápoje a iné občerstvenie.

UPOZORŇUJEME NÁVŠTEVNÍKOV, ŽE VSTUP SO PSOM NIE JE POVOLENÝ

UBYTOVŇA OLIVER

päť 2-lôžkových izieb    39 € / izba / noc

štyri 4 – lôžkové izby     78 € / izba / noc

jedna 6 – lôžková izba    100 € / izba / noc

Izby disponujú posteľami, skriňou, stolíkom a malou chladničkou. Spoločné toalety a sprchy sa nachádzajú v interiéri ubytovne.

Príchod na ubytovanie od 14:00 hod Odchod do 11:00 hod.

Možnosť stravy vo forme polpenzie, plnej penzie. Záujem o stravu je nutné nahlásiť vopred.

CHATKY SAMOSTATNÉ

štyri 2 – lôžkové     35 € / objekt / noc 

šesť 4 – lôžkových   70 € / objekt / noc  

Ubytovanie v chatkách, vhodné pre nenáročných hostí. Bunky disponujú posteľami ( v prípade 4 lôžkových sú to dve poschodové postele ), stolíkom, skriňou a malou chladničkou.

Pitná voda a spoločenské sociálne zariadenia sa nachádzajú pár krokov od chatiek.

Vstup so psíkom nie je povolený.

Príchod na ubytovanie od 14:00 hod Odchod do 11:00 hod

Možnosť stravy vo forme polpenzie, plnej penzie. Záujem o stravu je nutné nahlásiť vopred. 

CHATKA HELENKA

Chatka pre 12 osôb      204 € / objekt / noc 

Izba č. 1 – dve dvojposchodvé postele, skriňa, stôl

Izba č. 2 – jedna dvojposchodová posteľ, jedna rozkladacia pohovka, skriňa, stôl

Izba č. 3 – jedna dvojposchodvá posteľ, jedna rozkladacia pohovka, skriňa, stôl.

Spoločenská miestnosť s kuchynskou linkou, chladničkou a posedením. Pitná voda, spoločné toalety a sprchy sa nachádzajú neďaleko od objektu.

Vydáva sa iba celý objekt .

Vstup so psíkom nie je povolený.

Príchod  na ubytovanie od 14:00 hod   Odchod do 11:00 hod.

Možnosť stravy vo forme polpenzie, plnej penzie. Záujem o stravu je nutné nahlásiť vopred.

CHATKA PASCALINO

Chatka pre 12 osôb     230 € / objekt / noc 

K dispozícii sú tri bunky, v každej sa nachádzajú dve poschodové postele, skriňa a chladnička. Pitná voda a spoločné sociálne zariadenia sa nachádzajú v blízkosti objektu.

Vydáva sa iba celý objekt .

Vstup so psíkom nie je povolený.

Príchod  na ubytovanie je od 14:00 hod   Odchod do 11:00 hod.

Možnosť stravy vo forme polpenzie, plnej penzie. Záujem o stravu je nutné nahlásiť vopred.

KEMPOVANIE A STANOVANIE

                                                 cenník platný od 1.1.2024
dieťa od 3 do 10 rokov ( do 3 r.zdarma) ……….. 3 €
od 10 r. a dospelá osoba ……………………………  6 €
osobný automobil ……………………………………..  6 €
auto s prívesom …………………………………………10 €
auto s obytným prívesom …………………………..  14 €
auto so strešným stanom …………………………… 10 €
dodávka ……………………………………. ……………. 10 €
karavan ……………………………. ………………………10 €
motocykel …………………………………………………. 4 €
stan ………………………………………………………….. 8 €
altánok ……………………………………………………… 3 €
altánok nad 3x3m ………………………………………. 6 €
poplatok za elektrinu …………………………………… 6 €
daň z ubytovania …………….. ………………………… 0,5 €

Príchod do kempu od 14:00 hod

Odchod do 12:00 hod.

Areál ponúka niekoľko miest pre karavany či stany. V letnej sezóne vám odporúčame miesta pre karavany vopred rezervovať. VSTUP SO PSÍKOM NIE JE POVOLENÝ

ORMETKOVO A INÉ ATRAKCIE

vodné bicykle

Vezmite svoju rodinku či priateľov pokochať sa výhľadom z jazera. Trochu pohybu nezaškodí a tie pohľady na okolitú prírodu za to stoja.

paddleboard

Ak zatúžite po troche súkromia, či sa rozhodnete len tak sa vzdialiť z ruchu areálu, máme pre vás stále obľúbené paddleboardy . Vďaka nim sa môžete za pár minút ocitnúť napríklad na neďalekom ostrovčeku alebo sa len tak nechať kolísať na vlnkách vody.

elektrické autíčko 3 € / 5 min, tobogan celý deň 6 €, hodina 3 €, vodný bicykel 7 € / hod, paddleboard 5 € / hod, 25 € / deň

Každý slávny pretekár niekde musel začať. Vyskúšaj svoje vodičské zručnosti po dráhe medzi stromami, hojdačkami a pieskoviskom.

tobogan

Kto by nepoznal túto obľúbenú atrakciu pre malých aj veľkých ? Užite si tú pravú vodnú zábavu.

Pre ubytovaných hostí je poskytnutá zľava 10 % na všetky atrakcie.

RYBOLOV

Prečo práve rybárčenie ?

Možno preto, že je spojené s prírodou, oddychom a pokojom. Možno pre ten zážitok, keď so zvedavosťou ťaháte rybu z vody. Pre ten pocit nočnej rybačky, keď vôkol všetko stíchne a počuť len žblnkotanie vody, cvrlikanie cvrčkov, praskanie ohňa a váš signalizátor. Veríme, že v tomto krásnom prostredí si radi počkáte na svoj vytúžený záber.

Možnosť lovenia rýb v areáli Ormet je v mesiacoch jún až november. Počet lovných miest je obmedzený, aby mal každý rybár svoj komfort. Vyhradených je 13 miest s číselným označením, o šírke 6 metrov. Preto je potrebné sa o ich dostupnosti v konkrétnom termíne informovať vopred a miesto si rezervovať. Za poplatok je možnosť pripojenia sa na elektrinu.
Milí rybári, príďte si oddýchnuť a zrelaxovať, načerpať novú energiu. Veríme, že sa k nám vždy radi vrátite.
Petrov zdar !

Príchod na rybolov od 14:00 hod      Odchod do 11:00 hod.
VSTUP SO PSÍKOM NIE JE POVOLENÝ

AKTIVITY V OKOLÍ

Ak sa vám po pár dňoch relaxu bude žiadať trochu viac aktivity, vymeňte žabky za tenisky a nechajte sa viesť napríklad turistickým chodníkom Drienčanský kras.
Je to nenáročný náučný chodník, ktorý vychádza z obce Drienčany a jeho prechod trvá zhruba dve hodiny. Čaká na vás Malá drienčanská jaskyňa, ktorá je zaujímavá najmä oblúkovitými vstupmi, no natrafíte i na slnečné hodiny s priemerom 7 m. Ich súčasťou sú postavičky z obľúbených ľudových rozprávok. Drienčany sú obec s bohatou históriou. Svoje najkrajšie rozprávky tu napísal Pavol Dobšinský, ktorý tu pôsobil ako farár a je tu aj pochovaný. Na okraji obce Drienčan, na vyvýšenom hradnom vrchu sa nachádza zrúcanina hradu vybudovaného v 13. storočí. Zachovali sa z neho len minimálne pozostatky. Ak vás láka história, od vodnej nádrže Teplý Vrch sa dostanete aj k ruinám iného hradu - Veľký Blh.
Čakajú na vás prekrásne výhľady na okolie, výstup k nemu je ľahko zvládnuteľný.
Sieť cyklotrás ponúka výlety tak v rovinatom teréne ako aj trasy pre náročnejších.

Dovoľte nám pár postrehov

Rekreačný areál Ormet rád privíta všetkých návštevníkov. Apelujeme však na každého hosťa o dodržiavanie podmienok a udržiavanie poriadku v areáli. Zakazuje sa poškodzovať majetok, ktorý sa v stredisku nachádza, ničiť dreviny, lámať konáre. Návštevník je povinný dodržiavať nočný kľud, rešpektovať prítomnosť ostatných hostí ako cez deň, tak i v noci. Neobťažovať hlasnou hudbou z vlastných reproduktorov ostatných návštevníkov. Prosíme tiež rodičov, aby - najmä z dôvodu bezpečnosti - mali prehľad, kde sa ich ratolesti nachádzajú.
Upozorňujeme, že pri porušení podmienok si prevádzkovateľ vyhradzuje právo vyhostenia z areálu. Za pochopenie ďakujeme a prajeme vám príjemný oddych.

TELL ME MORE

Make a splash with WaveRide, designed for everyone passionate about all things surfing.

156-677-124-442-2887
info@wordpress.com
184 Main Collins Street Victoria 8007
Follow Us: